Konferencja pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka

    Szczegółowe informacje:  ZAPROSZENIE Program konferencji: Ogólny program kon...

Czwartek, 3 Wrzesień 2015

czytaj więcej....

Akcja eTwinning

Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko- i długoterminowe partnerstwa. eTwinning to  platforma współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.)  z krajów europejskich, które tutaj komunikują się...

Piątek, 8 Maj 2015

czytaj więcej....

Współpraca z placówką w Grecji

Dzięki owocnej współpracy na portalu programu  eTwinning, w roku szkolnym 2014/2015 wspólnie z partnerską placówką w Grecji przystąpiliśmy do realizacji projektu w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Projekt odnosi się do celów programu Erasmus+ w sektorze edukacji szkolnej oraz  stanowi  dodatkowe źródło jego dof...

Piątek, 8 Maj 2015

czytaj więcej....

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

W piątek 8 maja w Szczytnie po raz kolejny odbędą się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach, po raz kolejny już,  wezmą udział przedstawiciele z naszej szkoły. W piątek 24 kwietnia w placówce odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W warsztatach, które poprowadził Grzegorz Achremczyk- ratownik z Fun...

Wtorek, 5 Maj 2015

czytaj więcej....

3 Maja

W dniu 30 kwietnia w naszym Ośrodku odbył się uroczysty apel z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas akademii  przedstawiciele szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły zawodowej  przypomnieli swoim koleżankom i kolegom historię powstania ustawy zasadniczej zwanej Konstytucją. W czasie występów uczniowie recytowali poezję i   śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość zos...

Wtorek, 5 Maj 2015

czytaj więcej....

Dzień Kobiet

Tradycja została utrzymana – wszystkie Kobiety z naszego internatu świętowały Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z grupy I przygotowali piękne wiersze, piosenki. Na zakończenie były wspólne żarty, rozmowy przy słodkościach. Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze. Szkoda, że taki dzień nie pojawia się częściej w kalendarzu. &nb...

Czwartek, 23 Kwiecień 2015

czytaj więcej....

Wizyta greckich pedagogów w SOSW w Szczytnie

W roku szkolnym 2012/2013 oraz 2013/2014 nasza szkoła – a konkretnie nauczycielka języka angielskiego – pani Nina Szewczak- nawiązała współpracę szkół w programie eTwinning. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się...

Środa, 1 Kwiecień 2015

czytaj więcej....

Spotkanie z Jerzym Niemczukiem

W dniu 30 marca uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 i ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie odwiedził Pan Jerzy Niemczuk, pisarz, scenarzysta, autor słuchowisk radiowych. Podczas spotkania Gość zaprezentował uczniom krótki fragment swojej książki dla dzieci pt. "Szaleńczaki", opowiadającej w zabawny sposób o sym...

Środa, 1 Kwiecień 2015

czytaj więcej....

Konkurs recytatorski w SOSW w Łupkach

25 marca 2015 r. reprezentacja uczniów z naszej szkoły pojechała na konkurs recytatorski do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łupkach. Z uczniami pojechała Pani Małgorzata Kajzer, a   do konkursu przygotowała ich Pani Małgorzata Manelska. W konkursie „Wierszowanki” uczestniczymy dorocznie i mamy tam już swoich dobrych znajomych.  W tym roku osoby biorące udz...

Czwartek, 26 Marzec 2015

czytaj więcej....

Konkurs recytatorski

W dniu 10 III 2015 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski poezji pod hasłem „O emocjach”. Do konkursu przystąpiło sześć osób ze wszystkich typów szkół. Uczniowie prezentowali utwory Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Poziom był bardzo wyrównany, dlatego nie było przegranych. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplo...

Wtorek, 17 Marzec 2015

czytaj więcej....

Wycieczka do miejscowości Kudypy

Dnia 25.IX. 2014r. uczniowie  kl. IV, V, VI uczestniczyli w wycieczce do miejscowości  Kudypy zorganizowanej przez p. Marzennę Konopka i Annę Boszko.W miejscowości tej mieliśmy okazję odwiedzić Leśniczówkę , zwaną ,, Hubertówką” leżącą na terenie gminy Gietrzwałd. Podczas zajęć prowadzonych przez panią Ritę Kostkę – właścicielkęHubertówki uczniowie mieli okazje poznać tra...

Czwartek, 5 Marzec 2015

czytaj więcej....

Wycieczka do ,, Nadleśnictwa Spychowo”

Dnia 11.VI.2014r.wybraliśmy się na wycieczkę do ,, Nadleśnictwa Spychowo”. W wycieczce wzięli udział uczniowie kl. IV,V,VI. Odwiedziliśmy Ścieżkę Przyrodniczą.. Rezerwat Pupy”. Naszym przewodnikiem była pani Urszula Nadolna, która pięknie opowiadała nam o przyrodzie. Prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze, do  których używaliśmy przyrządów przyrodniczych . Poznaliśmy wiele gatunków roślin i zwierząt. Słuchaliśmy odgłosów zwi...

Czwartek, 5 Marzec 2015

czytaj więcej....

Walentynkowe czytanie poezji

W dniu 13 lutego, w przeddzień Święta Zakochanych, w bibliotece szkolnej odbyło się „Walentynkowe czytanie poezji”. W uroczystości wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Każdy miał możliwość zaprezentowania fragmentu poezji o tematyce miłosnej. Wśród uczniów  dominowały krótkie wierszyki w stylu: „Jesteś latem mym i wiosną, Roześmianą wciąż radością…” Albo „Jesień minęła, zima też...

Piątek, 20 Luty 2015

czytaj więcej....

Terapie znane i mniej znane - prezentacja

Prezentacja: Terapie znane i mniej znane (plik ppsx  tj. w formacie PowerPoint - można otworzyć programami: MS PowerPoint, OpenOffice Impress lub PowerPoint Viewer)....

Piątek, 13 Luty 2015

czytaj więcej....

Wojewódzki Przegląd Przedstawień Jasełkowych

W dniu 13 I 2015 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w VI Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych „Pójdźmy wszyscy do stajenki” , organizowanym przez SOSW w Olsztynie. Do przeglądu zgłosiły się cztery ośrodki z naszego województwa. Wszyscy aktorzy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem prezentowali swoje role. Komisja konkursowa nie wył...

Czwartek, 15 Styczeń 2015

czytaj więcej....

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

Dnia 18.12.2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie uczniowie zaprezentowali swoim nauczycielom i  kolegom przedstawienie jasełkowe pt. „Na niebie pierwszej gwiazdy blask”. Występ nawiązujący  do corocznej tradycji Świąt Bożego Narodzenia, ukazał biblijną historię narodzenia Chrystusa. Spektakl, przeplatany tradycyjnymi kolędami i  współczesnymi piosenkami świątecznymi, bardzo spodobał się publiczności. Wprowadził widownię w u...

Czwartek, 18 Grudzień 2014

czytaj więcej....

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom"

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszej szkole odbyło głośne czytanie dzieciom. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” naszym uczniom czytały Ich Mamy. Mamusie Małgosi i Julki przeczytały uczniom fragment „Dzieci z Bullerbyn”, z którego dzieciaki dowiedziały się jak obchodzi się święta w Szwecji &nd...

Wtorek, 16 Grudzień 2014

czytaj więcej....

Dyskoteka Andrzejkowa

Nadeszły Andrzejki, znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki,  czyli wieczór wróżb odprawianych w nocy w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. A u nas w Ośrodku właśnie dziś, czyli 27 listopada trwa zabawa andrzejkowa połączona z wróżeniem. Zobaczymy co komu zostanie wyw...

Piątek, 28 Listopad 2014

czytaj więcej....

Dyskoteka Andrzejkowa

Nadeszły Andrzejki, znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki,  czyli wieczór wróżb odprawianych w nocy w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. A u nas w Ośrodku właśnie dziś, czyli 27 listopada trwa zabawa andrzejkowa połączona z wróżeniem. Zobaczymy co komu zostanie wyw...

Piątek, 28 Listopad 2014

czytaj więcej....

Konkurs Pięknego Czytania "Sztuka Słowa"

W dniu 21 listopada 20914 r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Sztuka słowa”, który corocznie odbywa się w SOSW w Giżycku. Do naszego szkolnego konkursu przystąpiło 13 osób ze wszystkich typów szkół. Zadaniem uczniów było przygotowanie i zaprezentowanie  dowolnego fragmentu prozy  polskiej lub obcej. Wsz...

Środa, 26 Listopad 2014

czytaj więcej....

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 7 listopada 2014 r. w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiciele wszystkich typów szkół, w odświętnych strojach, zaprezentowali wszystkim uczniom bardzo piękną lekcję historii, podczas której mówili o okresie niewoli, zaborów, powstań narodowych i momencie odzyskania niepodległości. Podczas występów nie zabrakło wspólnego śpi...

Środa, 26 Listopad 2014

czytaj więcej....

IV Wojewódzki Konkurs Pierwszej Pomocy „Dbajmy o zdrowie i życie”

W dniu 19 listopada 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Pierwszej Pomocy „Dbajmy o zdrowie i życie”. Do konkursu przystąpiło pięć drużyn: 1.Gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Nidzicy 2. Gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Miłakowie 3. Szkoła Zawodowa  ze Specjalnego Ośr...

Wtorek, 25 Listopad 2014

czytaj więcej....

Wycieczka do Warszawy 9.10.2014r.

W dniu 9 października 2014 r. czternaścioro uczniów z naszej szkoły, pod opieką pań: Ewy Radziwińskiej i Małgorzaty Manelskiej  pojechało na wycieczkę do Warszawy. Na samym początku uczniowie  zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego wielkiego multimedialnego muzeum, gdzie można dotykać prawie wszystkich eksponatów. Podczas dwugodzinnego zwiedzania ucz...

Poniedziałek, 20 Październik 2014

czytaj więcej....

Gala w Muzeum Niepodległości

70. rocznica Powstania Warszawskiego, już po raz kolejny w tym roku szkolnym, stała się treścią działań naszych uczniów. Tym razem uczniowie z gimnazjum wzięli udział w konkursie historycznym „Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych”. Organizatorzy konkursu to: Fundacja „Warszawa Walczy 1939-1945”, Muzeum Niepodległości i Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Konkurs odbywał się...

Środa, 18 Czerwiec 2014

czytaj więcej....

X Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania „Sztuka słowa”

W dniu 21 maja czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w X Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania „Sztuka słowa”. Konkurs, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku, w tym roku wyjątkowo odbył się   w Ośrodku Sportów Wodnych „Zofiówka” w Rynie. Szkołę naszą reprezentowali: Kacper Sieruta – gimnazjum Jakub Drężek – gimnazjum Karolina Sta...

Wtorek, 27 Maj 2014

czytaj więcej....

VI Wojewódzki Konkurs Plenerowy „Barwy Warmii i Mazur”

6 maja 2014 roku odbył się VI Wojewódzki Konkurs Plenerowy „Barwy Warmii i Mazur”, zorganizowany przez Joannę Rzosińską i Ninę Szewczak, z pomocą Julity Kaczyńskiej i Izabeli Dereckiej. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w Galindii w okolicach Iznoty oraz na terenie Nadleśnictwa Strzałowo. Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery ośr...

Czwartek, 22 Maj 2014

czytaj więcej....

Światowy Dzień na temat Autyzmu

2 Kwietnia 2014 r. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy obchodził Światowy Dzień na temat Aut...

Czwartek, 22 Maj 2014

czytaj więcej....

Szkoła Współpracy

Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczytnie Bierze udział w nowym ogólnopolskim systemowym projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze „SZKOŁA WSPÓŁPRACY.  Uczniowie i rodzice kapitałem nowoczesnej szkoły” Istotą projektu jest wspieranie współpracy uczniów – nauczycieli – rodziców Ideą projektu jest wprowadzanie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodzic&...

Poniedziałek, 19 Maj 2014

czytaj więcej....

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniu 8 maja 2014 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Szczytnie. Do zawodów przystąpiły drużyny ze szkół średnich ze Szczytna  i gimnazjów ze Szczytna i okolic. Zadaniem pięcioosobowych drużyn  było udzielenie pierwszej pomocy na sześciu różnych ogniskach urazowych: 1. Upadek z wysokości 2. Ran...

Piątek, 9 Maj 2014

czytaj więcej....

Wojewódzki Konkurs Kulinarny "Wiosna w kuchni" w Braniewie

                   Dnia 10 kwietnia 2014 r mieliśmy zaszczyt reprezentować naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym "Wiosna w kuchni" w Braniewie.  W konkurencji wzięli udział następujący uczniowie: I-III SPDP - pod opieką p. Małgorzaty Maciejewskiej - Klaudia Rumińska - Sabina Jabłońska - Agnieszka Abramczyk I-II ZSZ pod opieką p. Edyty Kaliszewskiej - Danuta Danetko - Krzysztof Czachowski - Mikołaj Kotula                  Zadani...

Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014

czytaj więcej....
-
+
30

 

I Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy

„Dbajmy o zdrowie i życie”

Szczytno 2011

 

Dnia 6 kwietnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  w Szczytnie odbył się I Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy„Dbajmy o zdrowie i życie” dla Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Organizatorem konkursu był  Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Szczytnie. Do konkursu została zaproszona młodzież ucząca się w Zasadniczych Szkołach Zawodowych  w  Ośrodkach Szkolno -Wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego.

 Do konkursu stawiło się  7 zespołów: dwa zespoły ze Szczytna, dwa zespoły z Mrągowa, dwa zespoły z Nidzicy i jeden zespół z Miłakowa.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Podczas konkursu uczniowie  rozwiązywali test z zakresu wiedzy z pierwszej pomocy oraz brali udział w działaniach praktycznych: wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomie oraz udzielali pierwszej pomocy w jednej z następujących sytuacji: krwotok z nosa, atak epilepsji, podejrzenie złamania ręki, oparzenie I stopnia, nieprzytomny z zachowanym oddechem, rana cięta, rana otarta, omdlenie. 

Pozoracje scenek przygotowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Szczytnie działająca w młodzieżowej grupie SIM przy PCK w Szczytnie. 

Zmagania konkursowe młodzieży  oceniało jury w składzie:

  • Pan Grzegorz Achremczyk – ratownik medyczny, wykładowca z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • kom. Robert Paś -  instruktor WOPR, wykładowca z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • St. kpt. Zbigniew Stasiłojć – Strażak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szczytnie oraz sekretarz Zarządu Rejonowego PCK w Szczytnie,
  • Pani Kamila Dobrońska – przewodnicząca młodzieżowej grupy SIM przy PCK w Szczytnie.

Wszystkie zespoły uczestniczące w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Pierwszej Pomocy „Dbajmy o zdrowie i życie” otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, a cztery pierwsze miejsca zostały wyróżnione Statuetkami Starosty Szczycieńskiego.

Jury przyznało następujące lokaty:

I miejsce – SOSW Nidzica

Laura Fudrach

Dominika Denelczyk

Karolina Zakrzewska

 

II miejsce – SOSW Miłakowo

-Piotr Żondlowski

-Paulina Jarmużewska

-Alicja Pawłowska

 

III Miejsce – SOSW Szczytno

Erwina Jasiukiewicz

Monika Grabowska

Piotr Piotrowski

 

IV miejsce

Natalia Święcka

Łukasz Kosakowski

Marta Dzierlatka

 

 NASI SPONSORZY

Urząd Miejski w Szczytnie

 Apteka Lwowska w Szczytnie

 Ksiegarnia Book Enterprise Katarzyna i Adam Duchniak

 Biuro Turystyczne Raj-Tur

 PKO BP o/Szczytno

Apteka Cefarm w Szczytnie

 Sklep Przemysłowy Lidia Biedrzycka

 Optyk Lewalski

 W-M Zarząd Okręgowy PCK w Olsztynie

 

Organizatorzy:

p. Małgorzata Manelska i p. Małgorzata Grynowiecka

 

Pomoc  przy organizacji konkursu:

p.  Lucyna Szczepańska 

p. Edyta Kaliszewska

p. Ewa Radziwińska

p. Małgorzata Kajzer

p. Małgorzata Maciejewska

 

Szczególne podziękowania  za  pomoc w organizacji konkursu składamy

Pani Hannie Zwalińskiej  i Pani Wandzie Gutowskiej – pracującym w  PCK Szczytno.

 

Tekst: Małgorzata Manelska