Wycieczka do Warszawy 9.10.2014r.

W dniu 9 października 2014 r. czternaścioro uczniów z naszej szkoły, pod opieką pań: Ewy Radziwińskiej i Małgorzaty Manelskiej  pojechało na wycieczkę do Warszawy. Na samym początku uczniowie  zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego wielkiego multimedialnego muzeum, gdzie można dotykać prawie wszystkich eksponatów. Podczas dwugodzinnego zwiedzania ucz...

Poniedziałek, 20 Październik 2014

czytaj więcej....

Gala w Muzeum Niepodległości

70. rocznica Powstania Warszawskiego, już po raz kolejny w tym roku szkolnym, stała się treścią działań naszych uczniów. Tym razem uczniowie z gimnazjum wzięli udział w konkursie historycznym „Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych”. Organizatorzy konkursu to: Fundacja „Warszawa Walczy 1939-1945”, Muzeum Niepodległości i Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Konkurs odbywał się...

Środa, 18 Czerwiec 2014

czytaj więcej....

X Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania „Sztuka słowa”

W dniu 21 maja czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w X Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania „Sztuka słowa”. Konkurs, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku, w tym roku wyjątkowo odbył się   w Ośrodku Sportów Wodnych „Zofiówka” w Rynie. Szkołę naszą reprezentowali: Kacper Sieruta – gimnazjum Jakub Drężek – gimnazjum Karolina Sta...

Wtorek, 27 Maj 2014

czytaj więcej....

VI Wojewódzki Konkurs Plenerowy „Barwy Warmii i Mazur”

6 maja 2014 roku odbył się VI Wojewódzki Konkurs Plenerowy „Barwy Warmii i Mazur”, zorganizowany przez Joannę Rzosińską i Ninę Szewczak, z pomocą Julity Kaczyńskiej i Izabeli Dereckiej. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w Galindii w okolicach Iznoty oraz na terenie Nadleśnictwa Strzałowo. Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery ośr...

Czwartek, 22 Maj 2014

czytaj więcej....

Światowy Dzień na temat Autyzmu

2 Kwietnia 2014 r. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy obchodził Światowy Dzień na temat Aut...

Czwartek, 22 Maj 2014

czytaj więcej....

Szkoła Współpracy

Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczytnie Bierze udział w nowym ogólnopolskim systemowym projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej i Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze „SZKOŁA WSPÓŁPRACY.  Uczniowie i rodzice kapitałem nowoczesnej szkoły” Istotą projektu jest wspieranie współpracy uczniów – nauczycieli – rodziców Ideą projektu jest wprowadzanie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów i rodzic&...

Poniedziałek, 19 Maj 2014

czytaj więcej....

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniu 8 maja 2014 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Szczytnie. Do zawodów przystąpiły drużyny ze szkół średnich ze Szczytna  i gimnazjów ze Szczytna i okolic. Zadaniem pięcioosobowych drużyn  było udzielenie pierwszej pomocy na sześciu różnych ogniskach urazowych: 1. Upadek z wysokości 2. Ran...

Piątek, 9 Maj 2014

czytaj więcej....

Wojewódzki Konkurs Kulinarny "Wiosna w kuchni" w Braniewie

                   Dnia 10 kwietnia 2014 r mieliśmy zaszczyt reprezentować naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym "Wiosna w kuchni" w Braniewie.  W konkurencji wzięli udział następujący uczniowie: I-III SPDP - pod opieką p. Małgorzaty Maciejewskiej - Klaudia Rumińska - Sabina Jabłońska - Agnieszka Abramczyk I-II ZSZ pod opieką p. Edyty Kaliszewskiej - Danuta Danetko - Krzysztof Czachowski - Mikołaj Kotula                  Zadani...

Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014

czytaj więcej....

VI Wojewódzki Konkurs Plenerowy

VI Wojewódzki Konkurs Plenerowy Szkół i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych Województwa Warmińsko - Mazurskiego „Barwy Warmii i Mazur” Szczytno 2014 Regulamin i program Karta zgłoszenia...

Środa, 26 Marzec 2014

czytaj więcej....

XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Regulamin XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Żyj zdrowo na spo...

Środa, 26 Marzec 2014

czytaj więcej....

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

2 kwietnia - Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem mózgu. Osoby z autyzmem mają problem z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Jak pokazują statystyki w Europie żyje dziś 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że zaburzenie to dotyka 1 oso...

Środa, 26 Marzec 2014

czytaj więcej....

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z Autyzmem "Mój Świat"

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z Autyzmem "Mój Świ...

Środa, 26 Marzec 2014

czytaj więcej....

„Powstanie Warszawskie w słowach zamknięte”

„Powstanie Warszawskie w słowach zamknięte” – projekt edukacyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie   W dniu 24 stycznia 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Powstanie Warszawskie w słowach zamknięte”, realizowanego przez ostatnie pół roku przez 15. gimnazjalistów.  W sierpniu tego roku będziemy obchodzić okrągłą rocznicę wybuchu Pow...

Środa, 19 Luty 2014

czytaj więcej....

Jasełka

W dniu 13 grudnia 2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie odbyły się jasełka „Wesoła Nowina”. Inscenizacja była zaprezentowana uczniom, ich rodzicom i pracownikom ośrodka. Uroczystość wprowadziła wszystkich obecnych w nastrój nadchodzących Świąt Bożego Nar...

Środa, 18 Grudzień 2013

czytaj więcej....

Wycieczka do Kadzidłowa

W dniu 28.X.2013r. uczniowie klasy IV, V,VI pod opieką nauczycieli; Marzenny Konopka i Haliny Obrębskiej uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Kadzidłowo. Wycieczka poprzedzona była zbiórką pożywienia dla zwierząt . Każdy uczeń stanął na wysokości zadania i przyniósł pokarm, którym później osobiście mógł karmić zwierzęta Uczniowie mieli okazję zwiedzić mieszczący się tam...

Środa, 18 Grudzień 2013

czytaj więcej....

Konkurs Pierwszej Pomocy

            W dniu 6 listopada 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie odbył się III Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy „Dbajmy o zdrowie i życie”. W konkursie wzięło udział 33. uczestników  z siedmiu różnych ośrodków specjalnych: Szczytno, Giżycko, Mrągowo, Olsztyn, Nidzica, Miłakowo, Elbląg. Zadaniem uczniów  było wykazać się wiedzą i umi...

Poniedziałek, 4 Listopad 2013

czytaj więcej....

Konkurs pięknego czytania

W dniu 1 października tradycyjnie w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania, który był przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów. Zadaniem uczniów było przeczytanie  dowolnego fragmentu teksu. Chętnych do udziału w konkursie było aż 17. osób.   Oto laureaci: Szkoła Podstawowa I miejsce Karolina Stankiewicz II miejsce  Szymon Turski III miejsce Daniel Rzeżuchowski   Gimnazjum I miejsce Jak...

Niedziela, 27 Październik 2013

czytaj więcej....

Dzień chłopca

W dniu 30.09.2013r. w internacie odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopca. Męska część społeczności wykazywała się w konkursach, a kibicowały im dziewczyny. Imprezę uprzyjemnił słodki upominek dla chłopców oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Imprezę przygotował opiekun zespołu kulturalno-oświatowego Maria Rze...

Czwartek, 10 Październik 2013

czytaj więcej....

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego             W dniu 2 października uczniowie realizujący projekt edukacyjny udali się na kolejną zaplanowaną wycieczkę – tym razem do Muzeum Powstania Warszawskiego. Pani Przewodniczka opowiedziała uczniom o najważniejszych wydarzeniach związanych z powstaniem, zaprezentowała sylwetki osób dowodzących akcją Burza, wyjaśniła znaczenie opasek powstańczych. Uczniowie mieli możliwość zob...

Środa, 9 Październik 2013

czytaj więcej....

Opaski powstańcze

W ramach realizacji projektu „Powstanie Warszawskie w słowach zamknięte” uczniowie szyli opaski powstańcze. Praca ta nie była łatwa, ale dali radę, co widać na zdjęciach…… Opiekunowie projetu: Ewa Radziwińska, Małgorzata Manelska Nina Sze...

Środa, 9 Październik 2013

czytaj więcej....

Prezentacja "Rodzaje narkotyków, ich oddziaływanie na człowieka”

Prezentacja "Rodzaje narkotyków, ich oddziaływanie na czł...

Wtorek, 1 Październik 2013

czytaj więcej....

Wycieczka na Cmentarz Wojskowy na Powązkach w Warszawie

Wycieczka na Cmentarz Wojskowy na Powązkach w Warszawie               Pierwsze poważne przedsięwzięcie związane z realizacją projektu edukacyjnego „Powstanie Warszawskie w słowach zamknięte”  było związane z wyjazdem uczniów na Cmentarz  Wojskowy na Powązkach  w Warszawie. Głównym naszym celem było odnalezienie grobów  powstańców oraz złożenie na nich kwiatów i zapalenie zniczy. Cmentarz jest bardzo dob...

Niedziela, 22 Wrzesień 2013

czytaj więcej....

Projekt edukacyjny w gimnazjum „Powstanie Warszawskie w słowach zamknięte”

  Projekt edukacyjny  w gimnazjum "Powstanie Warszawskie w słowach zamknięte”             Z uwagi na to, że w 2014 roku przypada 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, podjęłyśmy decyzję o realizacji projektu edukacyjnego w klasie I i III gimnazjum poruszającego tę tematykę. Podstawa programowa nauczania historii w gimnazjum nie zawiera treści związanych z II wojną światową, jednakże wyc...

Niedziela, 22 Wrzesień 2013

czytaj więcej....

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO "PATATAJ"

28 maja 2013r. wychowankowie z grupy I wraz z panią wychowawcami Julitą Kaczyńską i Sylwią Szkutnik wybrali się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Patataj”. Wychowankowie dzięki pani Ani Marzewskiej zwiedzili stajnię i dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat koni. Podczas wycieczki wychowankowie poznali mieszkańców stadniny, brali udział w zajęciach praktycznych z obs...

Poniedziałek, 3 Czerwiec 2013

czytaj więcej....

WYCIECZKA DO SCHRONISKA "CZTERY ŁAPY"

20 maja 2013r. wychowankowie z grupy I wraz z panią wychowawcą Sylwią Szkutnik i z panią Agnieszką Gdowik odwiedzili Schronisko dla bezdomnych  zwierząt „Cztery Łapy” . Celem wycieczki było zwrócenie uwagi wychowanków  na los zwierząt oraz uświadomienie im, że o zwierzęta należy dbać, otaczać je opieką i szacunkiem. Wychowankowie z dużą przyjemnością słuchali opo...

Poniedziałek, 3 Czerwiec 2013

czytaj więcej....

Wycieczka do Warszawy

21 maja uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Warszawie. W Muzeum Narodowym uczniowie mieli okazję obejrzeć  ok. 400! obrazów  składających się na  Galerię Malarstwa Polskiego. Kolejnie udali  się do Muzeum Wojska Polskiego. Uczniowie bacznie przyglądali się i fotografowali liczne eksponaty wojskowo - historyczne. Po silącym posiłku uczniowie spacerowali wzdłuż  najbardziej zna...

Niedziela, 2 Czerwiec 2013

czytaj więcej....

Wycieczka do Nadleśnictwa Spychowo

W dniu 25.04.2013r.  wychowankowie z grupy I wraz z wychowawcą panią Sylwią Szkutnik i z panią Agnieszką Gdowik udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Spychowo, gdzie z uśmiechem powitał nas pan leśniczy wraz ze swoim czteronożnym przyjacielem Amarogiem, czyli z pięknym psem rasy husky. Po ustaleniu zasad zachowania się w lesie wyr...

Sobota, 25 Maj 2013

czytaj więcej....

Wycieczka do Hotelu Marcure w Mrągowie

Wycieczka do hotelu Mercure w Mrągowie W dniu 13 maja 2013 r uczniowie klasy II ZSZ  pod opieką p. E . Kaliszewskiej zwiedzili czterogwiazdkowy hotel Mercure w Mrągowie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić cały hotel wraz z jego zapleczem gastronomicznym jak i usługowym. Przemiła pani kierownik hotelu oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach,  przybliżyła his...

Sobota, 25 Maj 2013

czytaj więcej....

Trójbój siłowy

23 kwietnia 2013 miały miejsce III już ogólno internackie zawody w Trójboju siłowym .  Tegoroczna edycja również cieszyła się sporym zainteresowaniem, a oprócz siły fizycznej sprawdzono pamięć uczestników. Zawodnicy tak jak w poprzednich edycjach wystartowali w trzech kategoriach:  twardej męskiej,  twardej żeńskiej,  miękkiej chłopięcej Konkurencje  sportowe w których w tym roku ryw...

Sobota, 25 Maj 2013

czytaj więcej....

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

  23 kwietnia - Światowy Dzień Książki w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Światowy Dzień Książki w naszej szkole obchodziliśmy przez dwa dni. W dniu 22 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w imprezie  czytelniczejpromującej książki i czytanie. Uczniowie najpierw obejrzeli  przedstawienie Teatrzyku Zielona Gęś  „Siedmiu braci śpiących” (w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej). Później uczestniczyli w sze...

Czwartek, 16 Maj 2013

czytaj więcej....
-
+
30

 

I Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy

„Dbajmy o zdrowie i życie”

Szczytno 2011

 

Dnia 6 kwietnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  w Szczytnie odbył się I Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Pierwszej Pomocy„Dbajmy o zdrowie i życie” dla Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Organizatorem konkursu był  Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Szczytnie. Do konkursu została zaproszona młodzież ucząca się w Zasadniczych Szkołach Zawodowych  w  Ośrodkach Szkolno -Wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego.

 Do konkursu stawiło się  7 zespołów: dwa zespoły ze Szczytna, dwa zespoły z Mrągowa, dwa zespoły z Nidzicy i jeden zespół z Miłakowa.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Podczas konkursu uczniowie  rozwiązywali test z zakresu wiedzy z pierwszej pomocy oraz brali udział w działaniach praktycznych: wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową na fantomie oraz udzielali pierwszej pomocy w jednej z następujących sytuacji: krwotok z nosa, atak epilepsji, podejrzenie złamania ręki, oparzenie I stopnia, nieprzytomny z zachowanym oddechem, rana cięta, rana otarta, omdlenie. 

Pozoracje scenek przygotowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Szczytnie działająca w młodzieżowej grupie SIM przy PCK w Szczytnie. 

Zmagania konkursowe młodzieży  oceniało jury w składzie:

  • Pan Grzegorz Achremczyk – ratownik medyczny, wykładowca z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • kom. Robert Paś -  instruktor WOPR, wykładowca z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
  • St. kpt. Zbigniew Stasiłojć – Strażak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szczytnie oraz sekretarz Zarządu Rejonowego PCK w Szczytnie,
  • Pani Kamila Dobrońska – przewodnicząca młodzieżowej grupy SIM przy PCK w Szczytnie.

Wszystkie zespoły uczestniczące w I Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Pierwszej Pomocy „Dbajmy o zdrowie i życie” otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, a cztery pierwsze miejsca zostały wyróżnione Statuetkami Starosty Szczycieńskiego.

Jury przyznało następujące lokaty:

I miejsce – SOSW Nidzica

Laura Fudrach

Dominika Denelczyk

Karolina Zakrzewska

 

II miejsce – SOSW Miłakowo

-Piotr Żondlowski

-Paulina Jarmużewska

-Alicja Pawłowska

 

III Miejsce – SOSW Szczytno

Erwina Jasiukiewicz

Monika Grabowska

Piotr Piotrowski

 

IV miejsce

Natalia Święcka

Łukasz Kosakowski

Marta Dzierlatka

 

 NASI SPONSORZY

Urząd Miejski w Szczytnie

 Apteka Lwowska w Szczytnie

 Ksiegarnia Book Enterprise Katarzyna i Adam Duchniak

 Biuro Turystyczne Raj-Tur

 PKO BP o/Szczytno

Apteka Cefarm w Szczytnie

 Sklep Przemysłowy Lidia Biedrzycka

 Optyk Lewalski

 W-M Zarząd Okręgowy PCK w Olsztynie

 

Organizatorzy:

p. Małgorzata Manelska i p. Małgorzata Grynowiecka

 

Pomoc  przy organizacji konkursu:

p.  Lucyna Szczepańska 

p. Edyta Kaliszewska

p. Ewa Radziwińska

p. Małgorzata Kajzer

p. Małgorzata Maciejewska

 

Szczególne podziękowania  za  pomoc w organizacji konkursu składamy

Pani Hannie Zwalińskiej  i Pani Wandzie Gutowskiej – pracującym w  PCK Szczytno.

 

Tekst: Małgorzata Manelska